Liczba wizyt od 09.2012: 55943552    Dziś jest: poniedziałek, 19 lutego 2018
Komenda Miejska Policji w Siedlcach 08-110 Siedlce ul. Starowiejska 66

Aktualności » Zakończenie kursu samoobrony

środa, 06 lipca 2016
Wczoraj (5.07) o godz. 16.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Siedlcach odbyło się uroczyste zakończenie VII edycji specjalistycznego kursu samoobrony dla kobiet. Certyfikaty ukończenia szkolenia 70-iu uczestniczkom wręczyli Prezydent Miasta Siedlce Pan Wojciech Kudelski, prowadzący zajęcia z samoobrony Marcin Lazurek, dyrektor CKZiU w Siedlcach Urszula Łukasiewicz oraz Komendant Miejski Policji w Siedlcach mł. insp. Marek Fałdowski.
Od 13 maja b.r. mieszkanki pow. siedleckiego miały okazję uczestniczenia w specjalistycznym kursie samoobrony dla kobiet. Jak wskazywało zaangażowanie uczestniczek jak też frekwencja kurs cieszył się wśród Pań dużym zainteresowaniem. Organizatorzy tego przedsięwzięcia, wśród których jest KMP w Siedlcach zadbali o to, aby oferta kursu nie ograniczyła się tylko do nauki technik samoobrony, lecz poruszała również inne kwestie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Były to m. in. zagadnienia z zakresu prewencji kryminalnej i pomocy przedmedycznej. W przeprowadzonych szkoleniach pod fachowym okiem specjalistów z poszczególnych dziedzin Panie podnosiły swoje kwalifikacje w danym zakresie lub zdobywały taką wiedzę od podstaw. Tak było np. podczas szkolenia dotyczącego pierwszej pomocy przedmedycznej. Ratownicy medyczni, przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu szkoleniowego uczyli kursantki podstawowych zasad udzielania takiej pomocy. Kurs składał się z 11-tu 2 godzinnych paneli szkoleniowych, które w większości stanowiły zajęcia z samoobrony prowadzone przez  licencjonowanego instruktora samoobrony krav-maga i kapap (IV DAN) Marcina Lazurka. Z ramienia KMP koordynatorem tego przedsięwzięcia była mł. asp. Edyta Barycka z Wydziału Prewencji. Wczoraj (5.07) wszystkie uczestniczki kursu otrzymały certyfikaty poświadczające jego ukończenie. Panie odebrały je z rąk Prezydenta Miasta Siedlce Pana Wojciecha Kudelskiego, prowadzącego zajęcia z samoobrony Marcina Lazurka, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Siedlcach Urszuli Łukasiewicz oraz Komendanta Miejskiego Policji w Siedlcach mł. insp. Marka Fałdowskiego. Szkolenie, jak i zakres poruszonej tematyki, zostały bardzo wysoko ocenione przez Panie. Podczas zakończenia tej edycji uczestniczki po raz pierwszy otrzymały również certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu pierwszej pomocy przedmedycznej.

autor: podinsp. Jerzy Długosz

KMP w Siedlcach