Liczba wizyt od 09.2012: 58320108    Dziś jest: środa, 23 maja 2018
Komenda Powiatowa Policji w Żyrardowie ul. Chopina 4, 96 - 300 Żyrardów

Aktualności » Piłka w grze!

poniedziałek, 02 czerwca 2014

Pod patronatem Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie w Zakładzie Poprawczym w Studzieńcu odbył się Turnieju Piłki Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych. Jest to już III edycja Turnieju Piłkarskiego pod nazwą „Jestem kibicem przez duże K” w ramach rządowego projektu „Razem Bezpieczniej”.

Mecz odbył się 30 maja br. i rozegrany został na murawie Zakładu Poprawczego w Studzieńcu. Impreza rozpoczęła się powitaniem gości przez dyrektora Ośrodka Andrzeja Zakrzewskiego o godz. 9.30. Tegoroczny Turniej jest podsumowaniem ogólnopolskiego programu edukacyjnego w regionie, który kształtuje pozytywne zachowania dzieci i młodzieży jako uczestników imprez sportowych. W rozgrywkach piłkarskich wzięło udział dziesięć drużyn. Mecz finałowy rozegrali uczniowie ZSZ nr 2 w Skierniewicach. Puchary dla uczestników na zakończenie imprezy wręczali dyrektorzy dwóch zakładów poprawczych w Studzieńcu oraz w Warszawie, a także Komendant Powiatowy Policji w Żyrardowie mł. insp. Dariusz Sipak. Turniej zakończył się przed godz. 17.00 w miłej i spokojnej atmosferze.

*Zakład Poprawczy w Studzieńcu nie jest to jedynie resocjalizacja w wąskim rozumieniu. Młodzi ludzie uczą się tu pracy, chodzą do szkoły i poznają obowiązki codziennego życia. W czasie pobytu w placówce nieletni korzystają z wielu atrakcyjnych form pracy kulturalnej, wyjeżdżają na wycieczki do kina i teatru, biorą udział w różnych imprezach kulturalnych i sportowych w otwartym środowisku.

post. Ewa Piątek