Liczba wizyt od 09.2012: 27311540    Dziś jest: środa, 25 listopada 2015
Komenda Powiatowa Policji w Sierpcu ul. Narutowicza 7, 09-200 Sierpc
Działania „Trzeźwe Andrzejki” już w najbliższy weekend 24.11.2015 KPP Sierpc

Policyjne statystyki wskazują, że ilość kierujących  po spożyciu alkoholu  wzrasta w dni, kiedy obchodzone są popularne imieniny, długie  weekendy i  święta, a kierowanie  pojazdami  pod wpływem alkoholu jest jednym z  czynników - oprócz piractwa drogowego -zwiększających zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W celu wyeliminowania nietrzeźwych kierujących z naszych dróg  oraz ograniczenia zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu w bieżącym tygodniu będą prowadzili wzmożone działania pod nazwą „Trzeźwe Andrzejki”, które będą miały  swoje nasilenie w najbliższy weekend.

 

Pomóżmy bezdomnym i samotnym osobom przetrwać zbliżającą się zimę 24.11.2015 KPP Sierpc

Zbliżający się okres zimowy to pora roku szczególnie trudna dla bezdomnych oraz osób starszych zamieszkujących samotnie, które w rzeczywistości są skazane tylko na siebie.

Zachowajmy ostrożność podczas poruszania się po drogach 24.11.2015 KPP Sierpc

Podczas ubiegłego weekendu doszło do dwóch zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Brak wyobraźni i lekceważenie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach przyczyniły się do tych zdarzeń.

Policja prowadzi czynności związane z pozbawieniem wolności 3-letniego chłopca 24.11.2015 KWP z siedzibą w Radomiu

Policja prowadzi czynności związane z pozbawieniem wolności 3-letniego chłopca.

Wyciek amoniaku w sierpeckiej mleczarni 20.11.2015 KPP Sierpc

W czasie półtorej godziny  współdziałające ze sobą służby ratunkowe powiatu sierpeckiego uporały się z wyciekiem amoniaku z instalacji chłodniczej na terenie sierpeckiej mleczarni. W  wyniku zdarzenia  poszkodowana została jedna osoba, jednak w obecnej chwili nie zagraża jej już żadne niebezpieczeństwo i przebywa pod obserwacją lekarzy.

Zanim kupisz używane auto, sprawdź je online 16.11.2015 KPP Sierpc

„Historia pojazdu” to usługa realizowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych dla wszystkich, którzy planują zakup używanego samochodu, motocykla czy innego pojazdu zarejestrowanego w Polsce. Dane otrzymane dzięki tej usłudze mogą pomóc w ocenie stanu technicznego pojazdu oraz potwierdzeniu wiarygodności oferty sprzedawcy. Otrzymany raport można łatwo zapisać i wydrukować. Co istotne, informacje o pojeździe otrzymuje się całkowicie bezpłatnie.

Zatrzymany na gorącym uczynku kradzieży samochodu 13.11.2015 KPP Sierpc

Przez teren trzech powiatów trwał policyjny pościg za sprawcą kradzieży ciężarowej scanii z przyczepą. Dzięki współdziałaniu sierpeckich, rypińskich i brodnickich policjantów szybko zatrzymano 31-letniego mężczyznę i odzyskano skradziony pojazd.

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych 12.11.2015 KPP Sierpc

W tym roku Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych przypada w niedzielę 15 listopada. Corocznie na świecie ponad 1.2 miliona ludzi traci życie na drogach, miliony zostają ranne i poszkodowane. W Polsce w 2014 roku na drogach zginęło 3 171 osób, o 120 osób mniej niż w roku 2013, a 42 177 zostało poszkodowanych. Ta tragedia dzieje się blisko nas, czasami dotyka bezpośrednio, czasem krewnych, lub sąsiadów. Wielu, często bardzo młodych ludzi traci życie w ułamku sekundy, liczni noszą brzemię wypadku przez długie lata, nierzadko do końca życia. Ich rodziny cierpią, borykają się z wielkimi problemami, tracą jedynego żywiciela rodziny, dzieci cierpią z powodu utraty najbliższych… Tragedia przychodzi nagle, niespodziewanie.

Policjanci na uroczystościach Odzyskania Niepodległości w Sierpcu 11.11.2015 KPP Sierpc

W  środę 11 listopada 2015 roku mieszkańcy Sierpca obchodzili 97 rocznicę upamiętniającą odzyskanie niepodległości. W imieniu policjantów Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu hołd poległym oddał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sierpcu mł.insp. Krzysztof Witkowski oraz poczet sztandarowy w składzie mł.asp. Krzysztof Dobrzeniecki, sierż.szt. Dariusz Lewandowski i sierż.Paweł Chojnacki. 

Oszuści w rękach sierpeckich policjantów 09.11.2015 KPP Sierpc

Sierpeccy kryminalni zatrzymali trzech podejrzanych, którzy w ramach sprzedaży wysyłkowej usiłowali wyłudzić dwa telefony komórkowe o znacznej wartości. Zatrzymani do wyjaśnienia usłyszeli zarzuty współdziałania przy usiłowaniu oszustwa. Miejscowy sąd zastosował wobec mężczyzn zastosował policyjny dozór. 

Niespokojny weekend Wszystkich Świętych. 02.11.2015 KPP Sierpc

Pomimo iż policyjne działania Znicz 2015 jeszcze się nie zakończyły to jednak ich dotychczasowy przebieg  można uznać  za niespokojny. Tylko przez okres niecałych 3 dni (od godzin popołudniowych w piątek 30 października do niedzieli 1 listopada 2015 roku) na terenie powiatu sierpeckiego doszło do 4 zdarzeń drogowych, w tym 3 kolizji i 1 wypadku drogowego, w którym ranna została jedna osoba. Policjanci we wspomnianym okresie zatrzymali łącznie 8 nietrzeźwych kierujących pojazdami silnikowymi, w tym dwóch kierujących było uczestnikami zdarzeń drogowych.

Zmiana organizacji ruchu we Wszystkich Świętych 27.10.2015 KPP Sierpc

        Jak każdego roku w okresie Święta Zmarłych na terenie naszego miasta i całego powiatu sierpeckiego będzie panował wzmożony ruch pieszych i samochodów. Dlatego też apelujemy do wszystkich mieszkańców o zachowanie ostrożności już w dniach poprzedzających Święto Zmarłych, szczególnie w rejonie targowiska miejskiego w Sierpcu oraz na drogach dojazdowych do cmentarzy. 

Zatrzymany po kradzieży na skradzionym rowerze. Jeździł w damskim ubraniu 09.10.2015 KPP Sierpc

Zarzuty kradzieży z włamaniem do szpitala, kradzieży dwóch rowerów, niestosowania się do sądowego zakazu kierowania rowerami oraz kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości usłyszał w bieżącym tygodniu 27-letni sierpczanin, który został zatrzymany tuż po kradzieżach. W ręce policjantów wpadł, gdy jeździł na rowerze w damskim ubraniu. Odzyskane skradzione przedmioty zostały przekazane właścicielom.

Policjanci zabezpieczali przejazd niechronionych ulicami Sierpca podczas imprezy „Eko-jazda na byle czym”. 07.10.2015 KPP Sierpc

W niedzielne popołudnie policjanci  Komendy Powiatowej Policji aktywnie włączyli się w akcję „Eko-jazda na była czym”, zorganizowaną przez Burmistrza Miasta Sierpca oraz Starostę Sierpeckiego. Funkcjonariusze nie tylko zabezpieczyli przejazd  niechronionych uczestników ruchu drogowego ulicami miasta Sierpca, ale również przypomnieli o  podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach rowerem i pieszo w związku z rozpoczętą akcją „Bezpieczni po zmroku”.

„Masz prawo do mediacji”- zaproszenie na wykłady 30.09.2015 KPP Sierpc

Komenda Powiatowa Policji w Sierpcu wspólnie z Sądem Rejonowym w Sierpcu i Prokuraturą Rejonową w Sierpcu są organizatorami kampanii informacyjnej  dotyczącej mediacji w postępowaniu karnym i cywilnym pod nazwą „Masz prawo do mediacji”.

Nieletni zatrzymany tuż po kradzieży 24.09.2015 KPP Sierpc

Niespełna pół godziny zajęło sierpeckim policjantom odnalezienie i zatrzymanie nieletniego, który na terenie Sierpca wyrwał starszej kobiecie torebkę z pieniędzmi, dokumentami i telefonem. 15-latek został już przesłuchany i  w najbliższym czasie za zachowanie będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym i nieletnich. Odzyskana torebka z pieniędzmi i dokumentami została zwrócona właścicielce.

Przyłapany na usiłowaniu włamania do domu 21.09.2015 KPP Sierpc

W piątek sierpeccy policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę usiłującego włamać się do domu na terenie Sierpca. W zatrzymaniu włamywacza pomogli mieszkańcy osiedla informując o przestępczym działaniu mężczyzny Policję. Za usiłowanie włamania grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Pierwsze szkolne spotkania już za nami 20.09.2015 KPP Sierpc

Pomimo , że od rozpoczęcia roku szkolnego upłynęły już trzy tygodnie sierpeccy policjanci  nadal odwiedzają szkoły rozmawiając nie tylko z dziećmi i młodzieżą, ale również z nauczycielami i rodzicami o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

"Bezpieczna droga do szkoły 2015" w powiecie sierpeckim 31.08.2015 KPP Sierpc

Już jutro rozpocznie się nowy rok szkolny i dzieci po wakacyjnym wypoczynku rozpoczną naukę. Wzorem ubiegłych lat w związku z nasileniem się ruchu pojazdów i pieszych w obrębie szkół wraz z rozpoczęciem roku szkolnego sierpeccy policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi będą prowadzili działania pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły 2015”, które  realizowane będą  od 1 do 4 września 2015 roku na terenie całego powiatu sierpeckiego w ramach ogólnopolskiej kampanii pod tym samym hasłem. Prowadzone działania będą miały na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczniom w drodze do szkoły i podczas powrotu ze szkoły do domu, a tym samym na ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem najmłodszych uczniów.

„Ostatni Weekend Wakacji” w powiecie sierpeckim 26.08.2015 KPP Sierpc

Corocznie w związku z powrotami z wakacyjnego wypoczynku następuje znaczny wzrost zagrożeń w ruchu drogowym wynikający ze wzmożonego ruchu pojazdów po drogach całej Polski. Długi i męczący czas podróży, zmienne warunki atmosferyczne oraz zwiększona liczba pojazdów na drogach sprzyjają narastaniu agresji wśród uczestników ruchu drogowego, która najczęściej objawia się zbyt szybką, ostrą i lekkomyślną jazdą, wyprzedzaniem na granicy ryzyka, na tzw. „trzeciego”, czy wyprzedzania kolumny pojazdów z lewej, jak i z prawej strony. 

Rok szkolny tuż tuż- Poinformuj Policję i zarządcę dróg o nieprawidłowym oznakowaniu wokół szkół 18.08.2015 KPP Sierpc

        W związku ze zbliżającym się nowym rokiem szkolnym sierpeccy policjanci-mając na uwadze bezpieczeństwo w drodze do szkoły naszych pociech- będą dokonywać lustracji terenów w rejonie szkół i placówek oświatowo-wychowawczych pod kątem prawidłowego ustawienia i stanu technicznego znaków drogowych, stanu technicznego  urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających oraz ich widoczności.

Kampania "Dopalacze kradną życie" 14.08.2015 KPP Sierpc

Dopalacze kradną życie – to nazwa akcji profilaktycznej, łączącej wszystkie osoby, którym zależy na walce z tymi niebezpiecznymi substancjami. Pod koniec lipca w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, podczas inauguracji kampanii, podpisany został pakt przeciwko dopalaczom. Do akcji dołączyło już wiele osób, m.in. przedstawiciele mediów, środowiska naukowe, sportowcy oraz instytucje i organizacje pozarządowe.

Działania „Sierpniowy weekend 2015” w powiecie sierpeckim 13.08.2015 KPP Sierpc

Przed nami kolejny długi weekend. Wielu kierowców wyruszy w trasę. Na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą sprawdzać czy kierowcy nie przekraczają dozwolonej prędkości, czy są trzeźwi, czy dzieci przewożone są w prawidłowy sposób oraz  czy stan techniczny pojazdów nie stanowi zagrożenia dla osób nimi podróżujących. Jednak bezpieczeństwo na drogach przede wszystkim zależy od samych kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń, szacunku dla innych kierowców. 

Obchody Święta Policji w Sierpcu 27.07.2015 KPP Sierpc

W dniu 24 lipca 2015  roku sierpeccy policjanci na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu uroczyście obchodzili Święto Policji.  W trakcie uroczystości wyróżniającym się policjantom wręczono mianowania na wyższe stopnie policyjne, odznaczenia oraz wyróżnienia.

Przypominali jak bezpiecznie spędzić wakacje 23.07.2015 KPP Sierpc

W bieżącym tygodniu przedstawiciele sierpeckiej Komendy Powiatowej Policji i  Państwowej Stacji  Sanitarno-Epidemiologicznej w Sierpcu Stacji spotkali się z dziećmi i młodzieżą wypoczywającą na terenie powiatu sierpeckiego. Podczas prelekcji wypoczywająca młodzież miała okazję usystematyzować wiedzę z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas wakacji, jak również obejrzeć prezentację multimedialną nawiązującą do omawianych zagadnień. Po spotkaniu uczestnikom spotkania przekazano  materiały dydaktyczne w postaci ulotek informacyjnych.

Gwałtowne weekendowe burze i uszkodzone samochody. 23.07.2015 KPP Sierpc

Gwałtowne burze , które miały miejsce na terenie powiatu sierpeckiego w godzinach popołudniowych w sobotę  18 lipca i w niedzielę 19 lipca, oprócz połamania drzew, uszkodzenia linii energetycznych oraz budynków zagroziły również uczestnikom ruchu drogowego poruszającym się po drogach powiatu sierpeckiego.

Wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym 22.07.2015 KPP Sierpc W niedzielę 19 lipca 2015 roku około godziny 17.30 na skrzyżowaniu dróg w Zgagowie Nowym doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.  W wyniku doznanych obrażeń po kilku godzinach od zdarzenia zmarł 70-letni pasażer jednego  z pojazdów. Bliższe okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sierpcu pod nadzorem sierpeckiej Prokuratury Rejonowej. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem wypoczywających nad wodą 19.07.2015 KPP Sierpc

Okres wakacyjny to z reguły czas wypoczynku nad wodą, z którego w upalne dni korzystają dzieci, młodzież oraz dorośli. Jednocześnie jest to okres intensywnej pracy policjantów na kąpieliskach, którzy w  ramach patroli wodnych czuwają nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą, kąpiących się i uprawiających sporty wodne.

Oszukali starszą osobę. Zostali zatrzymani przez Policję 17.07.2015 KPP Sierpc

Zarzuty oszustwa przedstawiono trzem mężczyznom podejrzanym o próbę wyłudzenia kilkuset złotych od starszej kobiety w zamian za „darmową” wymianę kuchenki gazowej. Przypominamy, by nie wpuszczać do domu obcych osób. Jeżeli staniemy się już ofiarą oszusta, natychmiast poinformujmy o tym Policję. 

Uwaga konkurs - Policja przyszłości 16.07.2015 KPP Sierpc

Wyobraź sobie, czym zajmuje się Policja w przyszłości. Jakie ma wyposażenie? Jakie umundurowanie? Jakie zadania realizuje w trosce o Twoje codzienne bezpieczeństwo?

Zaprojektuj, jak wyobrażasz sobie polską Policję przyszłości. Niech jedynym ograniczeniem będzie Twoja wyobraźnia!

Obowiązkowe odblaski na drodze !!! 29.08.2014 KPP Sierpc

Każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, będzie miał obowiązek używania elementów odblaskowych.  Jest to założenie nowelizacji Prawa o ruchu drogowym, która wejdzie w życie 31 sierpnia b.r.

archiwum aktualności »

Mazowieckie jednostki powiatowe:

SONDA
Czy nosisz odblaski nawet, gdy to nie jest obowiązkowe?
Tak Nie Rzadko
Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu; Radom, ul 11-go Listopada 37/59
TELEFONY ALARMOWE:  112 z telefonów komórkowych lub  997      CENTRALA: 48 362 91 91
   DLA OSÓB NIESŁYSZĄCYCH 
Formularz kontaktowy
Kontakt z redakcją strony
Copyright © KWP Radom 2012 - 2015
projekt i wykonanie: gqim.com